Zapowiedzi #1

Hejka kochani!!!

Dziś postanowiłam przestawić Wam kilka zapowiedzi czytelniczych, które moim zdaniem są warte przeczytania. Tym razem wziełam pod uwagę drugą połowę lutego oraz marzec i kwiecień. Mam nadzieje, że moje zestawienie Wam się spodoba. Pamiętajcie jednak, że to mój subiektywny ranking i zaprezentowane przeze mnie książki niekoniecznie muszą Wam sie podobać 🙂

1.Surogatka – Louise Jensen – 28.02.2018

7

Małżeństwo Kat i Nicka jest idealne. Do pełni szczęscia brakuje im jedynie dziecka. Jednak kolejne i kolejne próby nie przynoszą oczekiwanego efektu. Ich marzenie nie chce się spełnić. Coraz bardziej są bliscy rezygnacji, jednak wtedy dochodzi o niespodziewanego spotkania.

Kat przypadkiem wpada na swoją przyjaciółkę z dzieciństwa i tak, para dostaje jeszcze jedną szansę na zostanie rodzicami. Bowiem Lisa, przyjaciółka Kat, zgadza się na zostanie surogatką. Decyduje się na ,,wynajęcie” brzucha i urodzenie dziecka dla zaprzyjaźnionego małżeństwa.

Niestety, Kat podejrzewa, że Lisa zgadzając się nie powiedziała jej wszystkiego. Z czasem na wierzch zaczynają wychodzić coraz mroczniejsze sekrety i tajemnice. Czy aby na pewno wynajęcie surogatki było dobrym pomysłem? Czy przeszłość Kat będzie miała wpływ na jej problemy rodzinne? Czy uda im się ocalić rodzinę?

Jako wielka fanka thrillerów psychologicznych już nie mogę sie doczekać! Premiera już nie długo, tak więc z pewnością będę się na nią czaić. Mam nadzieję, że jej poziom dorówna Lokatorce czy też Idealnemu życiu.

 

2. Przenajświetsza Rzeczpospolita – Jacek Piekara – 09.03.2018

To właściwie dodruk, a nie pierwsze wydanie, co nie oznacza, że nie warto informować o tym odbiorców. Zwłaszcza, że pierwszy druk sprzedał się bardzo dobrze, a kupienie jej w księgarniach już od wielu lat było nieosiągalne. A szkoda, bo ksiażka je2st dobra. Bardzo dobra.

Jacek Piekara przedstawia nam antyutopiją wersję Polski. Polski przepełnionej korupcją, chciwością, w której moralność została zakryta przez warstwy swobody, kłamstwa, brudu i brak nadzieji. Polskę, w której żyje się strasznie, a każdy dzień może być ostatnim. Polskę, którą rządzi kler i Kościół, realizujący własne interesy i nie przejmujący się sprawami swoich wiernych. Wszystko przez to, że na Suwalszczyźnie odnaleziono złoża ropy. A Jedyna Słuszna Partia przejeła kontrolę nad wszystkim.

Jednocześnie Śląsk zamieniono w jeden wielki obóz pracy, do którego trafić można za najmniejsze przewinienie, a z którego wyjście jest niemal niemożliwe. Stał się on miejscem, gdzie każdy dzień jest walką o przetrwanie, a prostytucja kwitnie. Podobnie jak w całej Polsce, gdzie seks stał się obowiązującą walutą, cenniejszą niż prawdziwe pieniądze.

Gorąco zachęcam Was do przeczytania, gdyż jest do książka, którą moim zdaniem każdy powinien przeczytać. Abyśmy pamiętali, w jaką stronę nie chcemy zmierzać i o jakiej Polsce nie marzymy.

 

3. Testament – Remigiusz Mróz – 14.03.2018

3

Chyłki i Zordona, drodzy państwo, chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Tym razem, po dramatycznym zakończeniu Oskarżenia, Chyłka wraca z jeszcze większym kopnięciem.

Warszawski ginekolog dostaje tajemniczy spadek. Co ciekawe, nie dostał go on od kogoś z rodziny, ale od pacjentki, którą widział w swoim gabinecie tylko raz.  Dziwniejszy jest jeszcze fakt, że ów spadek to stara nieruchomość, którą kobieta otrzymała na skutek reprywatyzacji. Lekarz jednak nie potrafi zrozumieć, dlaczego kobieta zdcydowała się przepisać nieruchomość właśnie jemu.  Postanawia więc obejrzeć nową własność i z przerażeniem znajduje w niej zwłoki!

Gdy zostaje oskarżony o modrestwo postanawia zwrócić się do innej swojej pacjentki – Joanny Chyłki. Nie jest jednak świadomy, że nieruchomość skrywa więcej strasznych tajemnic, a wyciągnięcie go z grona podejrzanych nie chędzie takie proste. Zwłaszcza, że Chyłka zajęta jest wyciąganiem z więzienia kogoś innego.

Chyłkę kocham i uwielbiam, nic więc dziwnego, że ujełam ją w swoim zestawieniu najciekawszych zapowiedzi wydawniczych. Mam jednak nadzieję, że Mróz odejdzie troszkę od obyczajowo-romantycznego wątku i skupi się bardziej na kryminalnym.

 

4. Porawanie – Agnieszka Pietrzyk – 14.03.2018

4

Do czego skłonny jest posunąć się człowiek, aby zdobyć pieniądze? Jak wiele jest w stanie poświecić i jakich czynow się dopuścić?

Takich rozterek dostarcza Seweryn, który za wszelką cenę musi znaleźć pieniądze, aby spłacić długi firmy. Postanawia więc upozorować porawnie swojego syna. Wszystko po to, aby wyłudzić od brata pieniądze na okup.

Sprawy komplikują sie w momencie, gdy okazuje się, że dziecko naprawdę zostało porwane! Co najgorsze porywacze nie żądają okupu, ani nie przedstawiając innych żądań. Prokurator Milena Łepicka-Krol i komisarz Kamil Soroka starają się zrobić wszystko, aby odnależć chłopca i wyjaśnić sprawę!

Mam nadzieję, że się nie zawiodę i dostaniemy książkę pozbawioną wątków seksualnych. Bo zapowiada się naprawdę fajnie!

 

5. Kto zabił Kopciuszka? – Alek Rogoziński – 14.03.2018

1

Alek Rogozinski to polski mistrz komedii, który już nie raz pokazał, że ten tytuł został mu przyznany nieprzydatkowo.

Tym razem wracamy do Róży Krull, autorki bardzo poczytnych powiści kyminalnych. Zaproszenie na bal charytatywny staje się dla niej początkiem nowej przygody! Bowiem na ów balu dochodzi do tajemniczego morderstwa. Pech chce, że podejrzanym staje się przyjaciel Różny, która aby oczyścić go z zarzutu postanawia rozpocząć własne śledztwo.

To nie pierwsza część przygód Róży Krull i jeśli będzie tak udana jak poprzednie (Do trzech razy śmierć i Lustereczko, powiedz przecie), to wróżę jej duży sukces!

 

6. Wampir z KC – Andrzej Pilipiuk – 04.04.2018

5Mistrz przemówił po raz kolejni! Jak dobrze wiecie, jestem ogromną fanką Andrzeja Pilipiuka, więc nic dziwnego, że oszalałam na wieść, że słynne wampiry z MO i z M4 będą mieć swoją kontynuację!

Tym razem nasze fantastyczne wampiry będą musiały zmierzyć się z nowym wrogiem – krwiożarczym kapitalizmem. Ich plan o biznesie w Bułgarii nie doszedł do skutku, wobec czego piękny sen o bogactwie schował się miedzy bajki. Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle!

Na domiar złego zostają wysłane na przymusowy urlop. A jak wiadomo wampir, który nie ma nic do roboty, to smutny wampir. I to właśnie z bezrobociem i brakiem zajęcia będą musieli zmierzyć się nasi bohaterowie w Wampir z KC.

Jednak to samo bezrobocie będzie przyczyną wielu szalonych przygód i sytuacji. Bo przecież ciężko odnalaźć się w nowym kapitaliźmie, który jest jakoś tak dosyć podobny do znanego im wcześniej świata.

 

 

 

 

7. Pandemia – A.G.Riddle – 18.04.2018

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię książki o światowym epitemiach i pandemiach. Nie dziwcie się więc, że zainteresowałam się nową książką A.G.Riddla, zwłaszcza, że czytałam jego wcześniejszą trylogię – tę o genie atlantycznym.6

Tym razem autor zabiera nas do Kenii, gdzie wybucha zabójcza epidemia. To tam dwóch Amerykanów zaraziło się śmiertelnym wirusem ebola. Czasu jest coraz mniej, a choroba coraz szybciej się rozprzestrzenia. Na czele zespołu, który ma zająć się rozwiązaniem i znalezieniem leku, staje Peyton Shaw – emidomiolog z Atlanty. Shaw, razem z współpracownikami, wyrusza do małej wioski w Afryce, nie przypuszczając, że to co tam znajdzie, przerośnie ich wszelkie wyobrażenia.

W tym samym czasie w Berlinie budzi się mężczyzna – nie wie kim jest ani jak trafił do hotelu. Okazuje się jednak, że w tajemniczy sposób może być związany z Peyton Shaw oraz z wybuchem epidemii. Czy to on jest kluczem, a jednocześnie lekiem na wirus? Czy uda im się prześcignąć czas i ocalić ludzki? Czy wirus mógł zostać skurppulatnie zaplanowany i ma na celu eliminację ludzkości?

Osobiście nie mogę się doczekać!

 

Podsumujmy!
Na którą ksiażkę czekam najbardziej? Hmm… z pewnością oszalałam na wieść o nowej Chyłce! I ją z pewnością kupię. A co z resztą? Resztę chyba wypożyczę z biblioteki, ale NA PEWNO je przeczytam! Choćbym miała na nie czekać pół roku 😛

A Wy na jakie premiery czekacie? Czy jesteście zainteresowani, którąś z wymienionych przezemnie książek? Napiszcie!

I wpadnijcie na mój Instagram!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s