Ryzyk fizyk – Michał Krupiński

DSC_0084.JPGNauka nie jest skomplikowana! No dobra jest! Jest pełna trudnych pojęć i długich wzorów. Ale może też być ciekawa, fascynująca i zabawna! Ostatnimi czasy na rynku wydawniczym pojawia się masa książek przybliżających w łatwy i przyjemny sposób zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, biologii czy nauk o kosmosie. To świetne prezenty dla młodzieży zafascynowanej naukami ścisłymi, ale i dorosłych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Słowem – dla każdego!

Nie wiem, czy Was też od zawsze fascynowała fizyka i chemia. Mnie tak! I to od zawsze! Niestety mój humanistyczny umysł nie umiał pojąć większości tych skomplikowanych zagadnień. Chemia jeszcze była dla mnie do przejścia i z reguły radziłam sobie naprawdę nieźle, ale fizyka – mimo, że mnie ciekawiła – stanowiła barierę nie do przeskoczenia. Na szczęście z pomocą przyszła mi nowa książka Michała Krupińskiego – Ryzyk fizyk!

Napisana w niesamowicie lekki i wesoły sposób wyjaśnia nam zawiłości współczesnej fizyki i rozwiązuje problemy trapiące nas od lat! Wiecie, czemu lód jest śliski? Albo, czemu spaghetti łamie się na kilka kawałków? Albo, czemu raz oddajemy mocz długo, a raz krótko? Nie?! To koniecznie musicie przeczytać tę książkę! Jest napisana w taki sposób, że zrozumie to nawet kompletny laik. Tłumaczone jest wszystko, nawet podstawowe pojęcia! Dodatkowo autor lubi wplatać żartobliwe historyjki, tekściki i powiedzonka, więc nie raz wybuchniecie śmiechem!

Książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie! Nie spodziewałam się, że książka o fizyce może być taka fajna i wciągająca. Rozdziały nie są długie, co dodatkowo przyśpiesz czytanie! A ogrom wiedzy jaki dostajemy jest podany w tak przystępnej formie koń by się uśmiał 😛 Brak tam skomplikowanych wzorów, czy równań. Wszystko jest wyjaśniane i tłumaczone! Język jest bardzo współczesny, pozbawiony zawiłych wyrażeń. Brakowało mi tylko troszkę śmiesznych obrazków czy ilustracji. Ale bez tego można się obejść!

Ryzyk fizyk, to książka, która udowadnia, że ,,nauka to nie tylko drogi sprzęt oraz skomplikowane urządzenia, do których dostęp mają nieliczni. Każdy z nas może dokonywać odkryć i stać się częścią naukowego świata. […] Takie możliwości daje właśnie <<fizyka niepoważna>>, która być może jest poważniejsza, niż nam się wydaje.” Dokładnie!

To jak? Kto ze mną zostaje fizykiem niepoważnym? Jacyś chętni na domowe eksperymenty?

 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Feeria Science!

 

Tytuł: Ryzyk fizyk

Autor: Michał Krupiński

Kategoria: Popularnonaukowa

Wydawnictwo: Feeria Science

Liczba stron: 246

Data wydania:  2018

Reklamy

12 myśli na temat “Ryzyk fizyk – Michał Krupiński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s