Będziesz moja – Natasha Preston

DSC_0408.JPGNatasha Preston zachwyciła mnie książką Skrzywdzone, a teraz wraca ze swoją kolejną książką – Będziesz moja!

Kwiatki na łące,

chmury na niebie,

pilnuj się lepiej,

bo idę po Ciebie!

Impreza. Czy może istnieć lepszy sposób na spędzenie wolnego wieczoru dla nastolatków? Zwłaszcza, że Lylah chciałabym żeby to właśnie na tej imprezie uda się jej zbliżyć do Chace’ca! Gdy w końcu wszyscy zbierają się do wyjścia, nagle słychać dzwonek do drzwi. Niby nic dziwnego, może rodzice wrócili albo sąsiedzi uznali, że impreza była za głośna, ale nie… Po otwarci drzwi okazuje się, że nie ma tam nikogo, a na wycieraczce leży list. List, który zmieni wiele. Nastolatki totalnie go olewają do momentu, gdy jeden z ich kolegów znika. A na wycieraczce pojawia się kolejna karteczka, a na niej krótkie zdanie – TWOJA KOLEJ!

Sama nie wiem, co mam o tej książce myśleć. Zapowiadała się genialnie! Impreza, tajemnicze liściki i nagłe zniknięcia. Super po prostu! No nic tylko czytać… Ale jak czytałam o odważnej pracy policji; o głównej bohaterce, która bardziej robiła z siebie słodką idiotkę i jak to morderca robi sobie, co chce, to zastanawiałam się, gdzie autorka zgubiła talent i mózg przy okazji…  Jest mocno zawiedziona. Preston napisała dwie świetne książki. A Będziesz Moja? Nie wiem jak to określić, ale ja oczekiwałam czegoś wciągającego, na jakiś zasadach thrillera i zaskakującego. Dostałam coś, co thrillerem miało być, ale żeby nim było to trzeba nad nim jeszcze popracować; miało być wciągająco, ale wciągało tylko na początku… Co zaskoczyło mnie tylko raz, a chciałam żeby zrobiło to wielokrotnie.

Książka jest też nie logiczna. Chodzi mi o łapanie mordercy. Czemu? Po pierwsze już widzę jak policja przejmuje się zeznaniami studentów na tyle, żeby przydzielić im prywatną ochronę. Chyba, że w USA policjanci nie mają, co robić i chętnie spędzają całe dnie na pilnowaniu studentów. A po drugie, serio na całym kampusie nie było monitoringu i nikt nie zauważył jak w budynku, ktoś ciągnie zwłoki, aby je ukryć albo przypina serce do tablicy korkowej. Może sobie wchodzić do budynków uczelnianych, kiedy chce i jak chce? Czy nikt nie rejestruje, kto w nocy łazi po uczelni?  Jakim cudem morderca wchodzi sobie gdzie chce i jak chce i generalnie sztab super policjantów nie umie sobie z nim poradzić? Pół miasteczka studenckiego robi zamieszanie, ale nikt nic nie widział? No jest to conajmniej śmieszne.

Jedyne, co ratuje tę książkę to zakończenie! Jest naprawdę zaskakujące i nie spodziewałam się takie obrotu spraw. Po prostu WOW! Totalnie mnie zaskoczyło i bardzo mi sie podobało! Sugeruje ono, że pojawi się kolejny tom, co już nie zbyt mnie zachwyca. I to właśnie zakończenie, ale i początek, podobały mi się najbardziej! Najlepiej napisane i najbardziej wciągające! Środek książki pozostawiam do waszej opinii!

I chociażby dla tego zakończenia, którego ja się nie domyśliłam, warto tę książkę przeczytać!

 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Feeria Young!

Tytuł: Będziesz moja

Autor: Natasha Preston

Kategoria: Thriller młodzieżowy

Wydawnictwo: Feeria Young

Liczba stron: 320

Data wydania:  2018

Reklamy

8 myśli na temat “Będziesz moja – Natasha Preston

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s