Czwarty Schowek – Scott Cawthon; Kira Breed-Wrisley

DSC_0783.JPG

3 tom opowieści na motywach gry! Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo lubię książki powiązane ze znanymi mi grami! No i odwrotnie też! 5 Night’s at Freedy znałam, jako lekko psychodeliczną grę. No i dostałam książkę w bardzo podobnym klimacie.

Czwarty Schowek to trzeci i ostatni tom serii. Dalsza historia Johna, Jessicy, Marli i Carltona znowu przybiera nieoczekiwany obrót – w Hurricane pojawia się kolejna pizzeria i znowu zaczynają znikać dzieci. Czy kiedykolwiek uda im się zapomnieć o Freddy Fazbear’s Pizza? Jednocześnie wszyscy zastanawiają się, co stało się z Charlie? Czy jest szansa, ze wciąż żyje? Tak! Bo okazało się, że wróciła. I John w końcu decyduje się z nią spotkać. Pytanie tylko, czy wyniknie z tego cokolwiek dobrego…

Książka jest naprawdę przyjemna, a czas spędzony nad nią nie był stracony! Kiedy w końcu udało mi się za nią zabrać – nie żałowałam!

Dużą wadą tej ksiażki jest jej długość. Uważam, że akcja mogła być bardziej rozwinięta i głębsza. Wszystko dzieje się w zaledwie 2-3 dni, a ma się wrażenie, że to całe 48 godzin. Mimo, że wszystko jest logicznie napisane i jedno z drugim się splata, to jednak to wszystko dzieje się o wiele za szybko. Rozumiem, że to ostatni tom i autorzy chcieli wszystko dobrze zakończyć, ale moim zdaniem fabuła mogłaby być dłuższa. A raczej trwać dłużej.

Z kolei opisy scen akcji, walki były naprawdę dobre, odpowiednio dynamiczne i logiczne pod kątem praw fizyki. Były wciągające i dobrze napisane. W ogóle cała książka została napisana w bardzo dobrym stylu. Ciężko było się od niej oderwać! Momentami psychodeliczna i horrorowa nie pozwalała odłożyć jej chociaż na chwilę!

Jeśli podobały Wam się poprzednie części, to zdecydowanie polecam! A jeśli jeszcze nie słyszeliście o ten świetniej serii to polecam się nią zainteresować!

Reklamy

10 myśli na temat “Czwarty Schowek – Scott Cawthon; Kira Breed-Wrisley

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s