Gdzie śpiewają diabły – Magdalena Kubasiewicz

DSC_0871 (2).JPGWieź pomiędzy bliźniętami jest niezwykła. To dwie osoby, które pierwsze 9 miesięcy spędziły w jednym środowisku, w jednym brzuchu. Często mówi się, że łączy je wyjątkowa mentalna więź. Gdy Ewa siostra Piotra znika i przez 9 lat nie daje znaku życia, ten postanawia zrobić wszystko, aby ją odnaleźć. Idąc tropem zdjęć i tajemniczej Patrycji trafia do Azylu. Małego miasteczka na końcu świata, gdzie każdy jego ruch jest śledzony, a mieszkańcy nie chcą o Ewie, czy Patrycji rozmawiać. Małe miasteczko, wielkie sekrety i mroczne opowieści. Czy Diabeł i Czarownica istnieją naprawdę? Co kryje się na dnie jeziora? Czy zamknięta społeczność to rzeczywiście sekta?

 

Tajemnicze miasteczko i przybywający do niego Piotr przypomina mi troszkę Miasteczko Salem, gdzie wszyscy coś wiedzą, ale główny bohater jest trzymany w niepewności i traktowany jest jak odmieniec. Usiłuje dotrzeć do prawdy za wszelką cenę, a odnalezienie Ewy jest jego priorytetem. Stara sie, więc dowiedzieć jak najwięcej o Patrycji, bo to podobno z nią znała sie Ewa. Jak jednak się okazuje Patrycja nie żyje od jakiegoś czasu. A uzyskanie informacji o niej również jest niemożliwe – mieszkańcy milczą jak zaklęci.

Zdeterminowany Piotr zatrzymuje się w zajeździe u starej Iwanowej, gdzie słyszy pierwszą opowieść o czarnym jeziorze, znajdującym się za miastem. Opowieść o czarownicy, która była piękna i o diable, który uśmiechał sie tak jak tylko diabły potrafią. Ona jednak wycięła mu serce i schowała je w szkatule na dnie jeziora o czarnej barwie. Każdy mieszkaniec ma swoją opowieść dotyczącą jeziora Diable. Każda jest prawdziwa i fałszywa zarazem. W każdej jest jednak ziarnko prawdy. Żaden z mieszkańców nie wie jednak, która z opowieści zdarzyła się naprawdę. Wszystkich jednak ciągnie do jeziora jakaś magiczna siła.

Od razu Wam powiem, że jestem w szoku! Naprawdę w wielkim szoku jak bardzo ta książka mi się podobał! Jest naprawdę dobra! Historia Piotra, to tajemnicze miasteczko Azyl, motyw opowieści! To wszystko jest wyjątkowe i jeszcze nie spotkałam się z takim motywem w innej książce. Na moment zapominałam, że napisała to Polka, bo bardzo często te polskie ksiażki nie są aż tak dobrze napisane. Gdzie śpiewają diabły wciąga, jest tajemnicza i nie od razu wiemy, o co chodzi, kto jest, kim i dlaczego kogoś nie ma. Magdalena Kubasiewicz napisała niesamowitą książkę, która z pewnością na długo zostanie mi w pamięci. Prawdę mówiąc zastanawiam się, czy może równie chętnie przeczytałabym kontynuację? Raczej nic nie powstanie, ale kto wie.

Miasteczko Azyl to wyjątkowe i tajemnicze miejsce. Lekko mroczne i zagadkowe. Ale to też miejsce, gdzie znajdzie się miejsce niemal dla każdego. Dla każdego, kto pasuje. Sama chciałabym znaleźć taki swój Azyl. Miejsce, gdzie byłabym akceptowana w 100%, gdzie nie była bym tą obcą, dziwną. Azyl to miejsce dla odmieńców. Dla innych. Miejsce, gdzie każdy ma swoją historię. Ja też mam swoją. A Ty?

W ramach akcji #bliznietazazylu organizowanej przez Wydawnictwo Uroboros możecie znaleźć swojego bliźniaka, z pośród osób, które dostały ten niezwykły wisiorek. Dlatego, że dokładnie taki sam wisiorek dostał jeszcze ktoś! Waszym zadaniem jest odnalezienie tej osoby. Muszę z dumą powiedzieć, że udało mi się odnaleźć swoją bliźniaczkę! Jak chcecie wiedzieć kto to jest to wpadajcie na mojego Insta!

Za możliwość wcześniejszego przeczytania dziękuję Wydawnictwu Uroboros!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s